29 Şubat Tarihinde Nikah Sayılarında Düşüş Yaşandı

Artık Yıl ve 29 Şubat

Artık yıl, takvim yılının mevsimlerle ve dünyanın güneş çevresinde dönme süresiyle uyumlu olması için uygulanan bir düzenlemeyi ifade eder. Her 4 senede bir gerçekleşen artık yıllardan birisi bu yıl yaşanmaktadır.

Artık yıllarda, şubat ayı 29 çekerken doğum, evlilik gibi önemli günleri bu tarihe denk gelen çiftler, kutlamayı 4 yılda bir yapmak zorunda kalmaktadır.

Nikahlar için Tercih Edilen Tarihler

Bu durum nedeniyle evlenmek isteyen çiftler, hayatlarının en mutlu gününü 29 Şubat’a denk getirmek istememekte ve başka tarihleri tercih etmektedir.

Antalya’da Nikah Sayılarında Düşüş

Antalya’da bu yıl perşembeye denk gelen 29 Şubat’ta, nikah sayılarında ciddi bir düşüş yaşanmıştır. Muratpaşa Belediyesi’nde günde 4 nikah kıyılırken, sadece 1 çift 29 Şubat için başvuru yapmıştır. Konyaaltı Belediyesi’nde ise 4 çiftin nikahı kıyılacaktır.

Düğün Salonlarından İndirimli Fiyat Kampanyası

Bazı düğün salonu işletmeleri, 29 Şubat’a yönelik kampanyalar düzenleyerek fiyat indirimleri yapmıştır. Bu şekilde çiftler, 29 Şubat tarihinde düğünlerini gerçekleştirerek fırsattan yararlanmaktadır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. 29 Şubat Tarihinde Nikah Sayılarında Düşüş Yaşandı için yorumda bulun

    29 Şubat Tarihinde Nikah Sayılarında Düşüş Yaşandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 29 Şubat Tarihinde Nikah Sayılarında Düşüş Yaşandı için ilk yorumu yapabilirsin.