2024 YKS Sonuçları ve Tercih Süreci Hakkında Bilinmesi Gerekenler

YKS Sonuçları ve Tercih Süreci

YKS sonuçları, öğrencilerin gelecekteki eğitim ve kariyer yolculuklarını belirlemede kritik bir rol oynuyor. Sonuçların açıklanmasının ardından öğrenciler, üniversite tercih sürecine başlayacaklar. Tercih dönemi, sonuçların açıklanmasından kısa bir süre sonra başlayacak ve öğrenciler, belirlenen tarihler arasında tercihlerini yapabilecekler. Üniversite tercihleri, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.

YKS Sonuçları ve Tarihleri

YKS sonuçları için tarih 17 Temmuz 2024 Çarşamba olarak açıklandı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, sonuçların açıklanmasının ardından tercihlerin ertesi hafta başlaması bekleniyor.

Sınav Sonuçlarının Açıklanması

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet adresi veya mobil uygulaması üzerinden öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

YKS Soru ve Cevapları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) üçüncü oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) tamamlandı. 2024 YKS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı. Sınav sonrası ÖSYM, YKS cevap anahtarını adayların erişimine açtı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. 2024 YKS Sonuçları ve Tercih Süreci Hakkında Bilinmesi Gerekenler için yorumda bulun

    2024 YKS Sonuçları ve Tercih Süreci Hakkında Bilinmesi Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2024 YKS Sonuçları ve Tercih Süreci Hakkında Bilinmesi Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.