2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na Geri Sayım Başladı

Almanya’nın Ev Sahipliğinde Heyecan Başlıyor

Almanya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) için geri sayım başladı. Şampiyona, 14 Haziran Cuma günü Münih’teki Allianz Arena’da Almanya ile İskoçya arasında oynanacak açılış maçıyla start alacak.

Almanya’nın 10 Farklı Şehri Maçlara Ev Sahipliği Yapacak

EURO 2024’te Almanya’nın 10 farklı şehri maçlara ev sahipliği yapacak. Bu şehirler arasında; Berlin, Köln, Münih, Frankfurt, Hamburg, Dortmund, Leipzig, Gelsenkirchen, Stuttgart ve Düsseldorf bulunmaktadır.

Sonuçlar ve Final Maçı

Turnuvanın grup maçları 26 Haziran’da sona erecek. Son 16 turu 29 Haziran’da başlayacak. Çeyrek final maçları 5-6 Temmuz’da, yarı final mücadeleleri ise 9-10 Temmuz’da gerçekleşecek. Şampiyon, 14 Temmuz’da Berlin Olimpiyat Stadı’nda yapılacak final maçıyla belli olacak.

Maçların Oynanacağı Statlar ve Kapasiteleri

EURO 2024’ün maçları, Allianz Arena (Münih), Berlin Olimpiyat Stadı, BVB Dortmund Stadı, Stuttgart Arena, Arena AufSchalke (Gelsenkirchen), Volkspark Stadı (Hamburg), Düsseldorf ve Frankfurt Arena, Köln Stadı ve Leipzig Stadı gibi stadyumlarda gerçekleşecek. Stadyum kapasiteleri 40 bin ile 71 bin arasında değişmektedir.

Son 16 Turu ve Takımlar

EURO 2024’te dörderli 6 grupta yer alan 24 takım, son 16 turuna yükselmek için mücadele edecek. Takımlar, tek maç eleme sistemiyle karşı karşıya gelecek. Türkiye ise F Grubu’nda Portekiz, Gürcistan ve Çekya ile mücadele edecek.

Ödül ve İstatistikler

EURO 2024’e katılacak takımlara dağıtılacak toplam para ödülü miktarı 331 milyon Euro olacak. Şampiyon olan takım, 8 milyon Euro ek ödül kazanacak. Geçtiğimiz turnuvanın şampiyonu ise İtalya olmuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na Geri Sayım Başladı için yorumda bulun

    2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na Geri Sayım Başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na Geri Sayım Başladı için ilk yorumu yapabilirsin.