FAIL (the browser should render some flash content, not this).
KENTSELHABER
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
719 yıllık tarihi köprü sular altında kaldı
Karaman'ın Ermenek ilçesinde Karamanoğulları tarafından 1306 yılında yapılan 719 yıllık tarihi Görmeli Köprüsü, Ermenek HES Barajı'nın suları altında kaldı.

Ermenek Barajı'nın yapımına 2002 Temmuz ayında başlandı. Ermenek, Türkiye'nin ikinci, dünyanın altıncı yüksek ve dördüncü büyük baraj gölü olma özelliğine sahip. Barajın temelden yüksekliği 218 metre. 10 Ağustos 2009 günü baraj kapaklarının indirilip suyun tutulmasıyla bu güne kadar su yüksekliği 39 metreyi buldu.

Vatandaşların Görmeli Köprüsü üzerinden araçlarıyla geçiş yapmaya devam etmeleri yetkilileri harekete geçirdi. Su tutulduğu günden bu yana kısmi geçiş sağlanan köprü sular altında kalınca çökme tehlikesine karşı kapatıldı.

Tarihi köprünün ulaşıma kapatılmasıyla 10 köyün, Anamur ilçesi ile Kazancı kasabasına ulaşımı başka bir yoldan sağlanıyor. Ermenek halkı yolun baraj üzerinden verilip ulaşım sıkıntısının bir an önce çözüme kavuşturulmasını bekliyor.


FaceBook'da paylaş Twitter'da paylaş Google'da paylaş Myspace'de paylaş Digg'de paylaş Delicious'da paylaş
2009-09-29 17:30:04
kentselhaber

YORUM YAP
     Adınız soyadınız : 
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...
  Bu habere ilk yorumu yapmak ister misiniz?
ANKET
Türkiye'nin istikrar ve ekonomi gidişatını nasıl buluyorsunuz?
Olumlu buluyorum
Olumsuz buluyorum
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Cihan Haber Ajansı Anadolu Ajansı Copyright © 2012 kentselhaber.com
TÜRKİYE MEDYAPORT