FAIL (the browser should render some flash content, not this).
KENTSELHABER
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Kar yollları kapattı
Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 395 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

...

ERZURUM

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor.

Kar yağışı ve tipi nedeniyle Erzurum'da 162, Ağrı'da 133, Kars'ta 81 ve Iğdır'da 19 olmak üzere toplam 395 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

Ağrı kent merkezinde kar kalınlığı 45, Kars'ta 29, Ardahan'da 23 ve Erzurum'da 12 santimetre olarak ölçüldü. 

Soğuk hava nedeniyle ev, iş yeri ve araçların camları buz tuttu, çatılarda boyu bir metreye ulaşan buz sarkıtları oluştu. 

Van, Muş, Bitlis ve Hakkari'de de etkili olan kar yağışı nedeniyle halen 289 köyle ulaşım sağlanamıyor.  Tunceli'de ise 160 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi.

Beytüşşebap'ta yoğun kar yağışı

Edinilen bilgiye göre, kaymakamlığa bağlı üstü kapalı halı sahada, Beytüşşebap Lisesi'nde okuyan 5 kız öğrenci Beden Eğitimi Öğretmeni Özcan Öner gözetiminde eğitim aldığı sırada yoğun kar yağışı nedeniyle sahanın üstündeki branda çöktü. Çökme sırasında panik yaşayan öğrencileri koruyan öğretmen Öner, öğrencilerin dışarıya çıkmalarını sağladı.

FaceBook'da paylaş Twitter'da paylaş Google'da paylaş Myspace'de paylaş Digg'de paylaş Delicious'da paylaş
2012-12-22 13:52:30
kentselhaber

YORUM YAP
     Adınız soyadınız : 
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...
  Bu habere ilk yorumu yapmak ister misiniz?
ANKET
Türkiye'nin istikrar ve ekonomi gidişatını nasıl buluyorsunuz?
Olumlu buluyorum
Olumsuz buluyorum
KENTSELHABER