FAIL (the browser should render some flash content, not this).
KENTSELHABER
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Nevşehirli çocuklar ekolojik köye bayıldı
Çocuklar, sakız koyununu, bombus arısını, Denizli horozunu kesip yapıştırarak oluşturdukları 'Ekolojik Köy' ile tanıyor.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı, bitkileri ve hayvanları çocuklara tanıtmak, sevdirmek için çeşitli bitki ve hayvanların resimlerinin yapıştırılmasıyla oluşturulan ve "Benim Ekolojik Köyüm" adı verilen bir çiftlik hazırladı. Üç boyutlu olarak büyük boy kartona hazırlanan "Benim Ekolojik Köyüm" çiftliği ile çocuklar Denizli horozu, yerli kara sığırı, Ankara keçisi, Kangal balığı, sakız koyunu, Van kedisi, bombus arısı, akbaş köpeği, zeytin ağacı resimlerini kesip istedikleri gibi yapıştırarak, kendi çiftliklerini oluşturacak. Çocuklar, ayrıca bu çanlıların özelliklerini de öğrenecek.

Ekolojik köy, Nevşehir Tarım İl Müdürlüğü tarafından açılan çocuk kursuna katılanlarca çok beğenildi. Çocuklar el becerilerini geliştirirken, köyde bulunan hayvanlar hakkında da bilgi sahibi oldu. Ekolojik Köy, İl Tarım Müdürlüğü'nden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

FaceBook'da paylaş Twitter'da paylaş Google'da paylaş Myspace'de paylaş Digg'de paylaş Delicious'da paylaş
2011-07-05 15:37:10
kentselhaber

YORUM YAP
     Adınız soyadınız : 
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...
  Bu habere ilk yorumu yapmak ister misiniz?
ANKET
Türkiye'nin istikrar ve ekonomi gidişatını nasıl buluyorsunuz?
Olumlu buluyorum
Olumsuz buluyorum
KENTSELHABER