FAIL (the browser should render some flash content, not this).
KENTSELHABER
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Başbakan Erdoğan'ın bugünkü miting adresi Bingöl'dü..
Başbakan Erdoğan'ın bugünkü miting adresi Bingöl'dü..

Kent meydanında coşkulu bir kalabalığa seslenen Başbakan Erdoğan'ın hedefinde BDP ve Bağımsız Adaylar vardı. Erdoğan, 'Hani özgürlükçüydünüz, Tayyip Erdoğan İmam Hatip mezunu diye mi o yurtlara saldırıyorsunuz. Medya bunları neden görmezden geliyor. Bu molotofları atanlara gereken siyasi dersi vermiyorlar da onlara çanak tutuyorlar. Hem terörü destekleyeceksin hem de dinden imandan bahsedeceksin.' diye konuştu..

Öte yandan Erdoğan'ın mitingi sonrasında Ak Parti'nin seçim şarkısı Kürtçe olarak seslendirildi..


İşte Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları:

Bingöl'den tüm zaza kardeşlerime kürt kardeşlerime sesleniyorum. Ölüm tehditleriyle oy toplama derdindekilere gelin 12 Haziran'da gerekli dersi verelim.

Hani özgürlükçüydünüz, Tayyip Erdoğan İmam Hatip mezunu diye mi o yurtlara saldırıyorsunuz. Medya bunları neden görmezden geliyor. Bu molotofları atanlara gereken siyasi dersi vermiyorlar da onlara çanak tutuyorlar. Hem terörü destekleyeceksin hem de dinden imandan bahsedeceksin.

EZANI KÜRTÇE OKUDULAR

Şimdi bir de kalktılar Kürtçe ezan okudular. İşte bu 18 Temmuz 1932. Bu İnönü CHP'si. Onlar da Türkçe Türkçe ezan okudular. Ta ki Menderes gelene kadar. Menderes geldi ezan aslına döndü. Bunlar da Kürtçe ezan okuyor. Ve bütün ses kayıtlarına girdi baktılar tepki var inkara girdiler. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bunlar aynen Kılıçdaroğlu gibi Bahçeli gibi bir statikocu üçlüsü olarak dolaşıyorlar.. Bunlara en güzel cevabı sandıkta Zaza, Kürt, Türk kardeşlerim hep birlikte verelim.

TÜRK'Ü NE KADAR SEVİYORSAM ZAZA'YI DA O KADAR SEVİYORUM

Benim Kürt kardeşlerimin sorunlarını biz minimize ettik. Çekiç gücü biz kaldırdık, OHAL'i biz kaldırdık, TRT6'i biz yayına soktuk. Anadilde kursları biz açtık.

Ben Türk'ü ne kadar seviyorsam Zaza'yı da Kürdü de o kadar seviyorum çünkü inancımın gereği bu.

Bu CHP camiileri kapattı ibadet etmeyi yasakladılar. Koskoca Konya'da Alaattin Camii ahır haline geldi, restorasyonu bize nasip oldu. Sayın Kılıçdaroğlu ben yeni CHP'yim. Çıkıyor diyor statikonun Allahı Ankara'da. Birisi çıkıyor İstanbul'da mezarlıkta yazan ayete sinir bozucu diyor, bir de profesör.

Biz, sadece bu halka kul olacağız. Halka hizmeti hakka hizmet bileceğiz. Genel Başkanları Bursa'da bir pankart okuyor: Ak Parti'ye oy vermiyorum çünkü hala bir beynim var diyor. Ak Parti'ye oy veren 16 milyona beyinsiz diyorlar. Bunların milli şefi de seçimi kaybedince köşkün balkonuna çıkıp 'Nankör Ankara' diyor.

MEĞER SAHTE DİŞ HEKİMİYMİŞ

Bazı yazarlar diyor ki Başbakan çok ağır konuşuyor. Bunlar galiba diğer genel başkanları dinlemiyorlar. Belli ki Kılıçdaroğlu ekrana çıkınca kanal değiştiriyorlar. Buradan CHP Genel Başkanı'na bir hatırlatma yapmak istiyorum. Son derece kaba bir şekilde onun dişlerini sökeceğim dedi. Meğer hesap uzmanı değilmiş sahte diş hekimliği diploması da var. Ak Parti bu ülkede işkece son bulmuştur. Ama CHP'nin tek partili iktidar döneminde hep işkence ile iç içe olmuştur. Sayın Kılıçdaroğlu eski cHP dönemini özlüyor olabilirsin ama biz buna izin vermeyeceğiz.

8.5 yıl önce yazılamayan, tartışılamayan şeyler tartışılıyor. Biz özgürlüklerin kısıtlanmasının ne olduğunu çok iyi biliyoruz.

HİZMET VERMEYECEK BAĞIMSIZ ADAYLARA OY VERMEYİN

Bu bağımsız adaylar Bingöl'e ne getirecek. Sizin gümbür gümbür iktidara getirdiğiniz Ak Parti'nin yaptıkları ortada.. Bunlar Meclis'te sadece bağırmak için varlar. Turist gibi dolaşırlar, ortalığı karıştırmaktan başka bir iş de yapmazlar. Hiç bir hizmete yaramayacak bağımsız adaylara benim kardeşlerim inanıyorum ki oy vermeyecekler. Benim Zaza kardeşim Bingöl'lü kardeşim oy vermeyecek. Oyumuz namusumuzdur ama yatırım rantabıl olan araziye yapılır. Oyumuzu öyle yere atmalıyız ki eser siyaseti güçlü çıksın.Futbol takımı tutar gibi parti tutmayalım.

TOKİ Bingöl'de 3 bin 500 konut uygulaması başlattı. Biz gelene kadar 5 km Bingöl'e bölünmüş yol yaptılar. Biz 85 km bölünmüş yol yaptık. KÖYDES'le suyu olmayan köy kalmayacak dedik. Bizden önce Bingöl'ün doğalgazı var mıydı? Yoktu.. 921 trilyonluk DSİ yatırımı var Bingöl'e..

BAĞIMSIZLARA OY ÇIKMAYACAK

Aile doktorunuz var mı, istediğiniz zaman ulaşabiliyor musunuz? Şu 3 günde yoğun çalışmaya devam değil mi? Milletvekili ve bakan arkadaşlarımız çalışıyor. Sabah toplantı yapıp buraya geldim, buradan Elazığ'a gideceğim. Ama ben Bingöl'de bağımsıza oy çıkmayacağına inanıyorum. Bunlar sandıklara çarpı işareti koyanlardır.FaceBook'da paylaş Twitter'da paylaş Google'da paylaş Myspace'de paylaş Digg'de paylaş Delicious'da paylaş
2011-06-08 18:14:18

YORUM YAP
     Adınız soyadınız : 
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...
  Bu habere ilk yorumu yapmak ister misiniz?
ANKET
Türkiye'nin istikrar ve ekonomi gidişatını nasıl buluyorsunuz?
Olumlu buluyorum
Olumsuz buluyorum
KENTSELHABER