FAIL (the browser should render some flash content, not this).
KENTSELHABER
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
Bağıvarlı gençler jandarmaya çalım attı
Bağıvarlı gençler jandarmaya çalım attıDiyarbakır il merkezine bağlı Bağıvar köyü gençleri ile İl Jandarma Bölge Komutanlığı'nın rütbeli personeli dostluk maçı yaptı.

Maç öncesi saha içerisinde hakemlere maçın dostluk ve hoşgörü içerisinde geçmesi için talimat veren İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay İsmet Eroğlu'nun talimatlarını dinleyen hakemler askerlik disiplininden taviz vermeden saha içerisinde 'hazırol'da bekledi. Maçı izlemeye gelen jandarma er ve erbaşlar, sık sık Bağıvarlı gençlere tezahürat yaparak moral verdi.

Bağıvar köyünün gençleri, kurdukları futbol takımıyla, İl Komutanı Jandarma Kurmay Albay İsmet Eroğlu'nun da aralarında bulunduğu rütbeli personellerle bir maç yaptı. İl Jandarma'nın Olimpik Tesisleri'nde yapılan maç çekişmeli geçerken, maçı Bağıvarlı gençler 5 -1 kazandı. İl Jandarma Komutanlığı'nın hediye ettiği formalarıyla sahaya çıkan Bağıvarlı gençler, ilk kez oynadıkları çim sahaya başlangıçta alışamayıp zorlandılarsa da, ilerleyen dakikalarda oyuna ağırlıklarını koyup maçı üstünlükle kazanmayı bildiler.
Bağıvarlı gençler jandarmaya çalım attı
Maça öncesi takımlar saha içinde hatıra fotoğrafı çektirdi. İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay İsmet Eroğlu, maçın hoşgörü sınırları çerçevesinde geçmesi konusunda saha içerisinde hakemlere birtakım talimatlar verirken, komutanlarını 'hazırol'da dinleyen hakemler ise askerlik disiplinin saha içerisinde de geçerli olduğunu gösterdi. Bu arada, maçı seyretmeye gelen jandarma er ve erbaşlar, başarılı oyunu için Bağıvarlı gençlere bol bol tezahüratlarda bulunarak, gençlere moral aşıladı.

Maçı 5 -1 gibi farklı bir skorla kazanan gençleri tek tek tebrik eden Kurmay Albay İsmet Eroğlu, askeri kamelyada gençlere tatlı ve meşrubat ikram etti. Askerler ile köylüler arasında çok iyi bir dayanışma olduğunun altını çizen Bağıvarlı gençler, maçtan çok memnun kaldıklarını dile getirerek, Komutan Eroğlu'na teşekkür etti.


FaceBook'da paylaş Twitter'da paylaş Google'da paylaş Myspace'de paylaş Digg'de paylaş Delicious'da paylaş
2007-04-29 18:54:43
heryerdenhaber

YORUM YAP
     Adınız soyadınız : 
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...
  Bu habere ilk yorumu yapmak ister misiniz?
ANKET
Türkiye'nin istikrar ve ekonomi gidişatını nasıl buluyorsunuz?
Olumlu buluyorum
Olumsuz buluyorum
KENTSELHABER