FAIL (the browser should render some flash content, not this).
KENTSELHABER
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
İstiklal Marşı'nı ezbere okuma yarışması

İstiklal Marşı'nı ezbere okuma yarışmasıAkköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen İstiklal Marşı'nın T.B.M.M’de kabul edilişinin 87. yıl dönümünde ödüllendirilmek üzere İlköğretim Okulları 1. kademe ve 2. kademe birincilerini seçmek üzere düzenlenen yarışma sonuçlandı.


Akköy İlçe Milli eğitim Müdürlüğünün organize ettiği İstiklal Marşını Ezbere Okuma yarışması Akköy Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Konferans Salonunda heyecanla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının arkasından konuşan Milli Eğitim Müdürü Ömer EMER; İlçemizdeki İlköğretim Okulları arası İstiklal Marşını ezbere okuma yarışmasını karne tatili öncesi öğretmen ve müdürlerimizle görüşerek karar verdik.

Amacımız Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un yazmış olduğu ve Türk Milletine Bağışladığı İstiklal Marşının öğrencilerimize ezbere okuma alışkanlığı kazandırmakla beraber Merhum Mehmet Akif’in Türkçenin en güzel ve etkileyici metinlerden biri olan O eşsiz şairin kendisinin de bizzat yaşadığı Milli mücadele ruhunu kazandırmak bununla beraber milletimizin ve devletimizin sembolü olan bayrağımızın ebediyete kadar dalgalanacağını kavratmak olduğunu belirtti.


İstiklal Marşı'nı ezbere okuma yarışmasıİlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer EMER, öğrencilerimiz karne tatilinde ezberledikleri İstiklal Marşını sınıflarında, okullarında seçilerek İlçe Seçimlerinde dereceye girenlerin ödüllerin; dereceye giremeyenler mansiyon ödülü ile ödüllendirileceklerini belirtti. Ödüller 12 Mart İstiklal Marşının T.B.M.M kabul edildiği gün 87. yıl dönümünde törenle verilecektir. 1.lere Altın, 2.lere 30 YTL, 3.lere 20 YTL mansiyon ödülü 10 YTL ayrıca 3 ilköğretim okulu anasınıfındaki ezbere okuyan 4 öğrencimize de mansiyon ödülü verilecektir.
İstiklal Marşı'nı ezbere okuma yarışmasıİstiklal Marşının kabul ediliş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen bu yarışma İlçemiz öğrencilerinin arasında sıralama şu şekilde olmuştur.

 

İLKÖĞRETİM OKULLARI I. KADEME

1 Elif ERGÜN                Belenardıç Şehit Bekir Ertürk İlköğretim O.

2 Ömer TANYILMAZ      Gölemezli Kas.İlköğretim Okulu

3 Aliye ACAR               75.Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu

Mansiyon : Hasan Yalçın EJDER Merkez İlköğretim Okulu

 İstiklal Marşı'nı ezbere okuma yarışması

İLKÖĞRETİM OKULLARI II. KADEME

1 Selma KAMALI                      Merkez İlköğretim Okulu

2 Aslı ADAK                             75.Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu

3 Himmet ASLANTAŞ   Gölemezli Kas. İlköğretim Okulu

 

 

ANASINIFI ÖĞRENCİLERİ

İlkyaz GÜLEÇ   Merkez İlköğretim Okulu Anasınıfı

Ayşe Fulya TÜRK         Merkez İlköğretim Okulu Anasınıfı

Sevilay BAHARLI          Gölemezli Kas.İlköğrt.Ok. Anasınıfı

Elif ERDİN                    Belenardıç Şehit Bekir ERTÜRK İ.Ö.O. Anasınıfı

 

İl Genelinde yapılacak Olan İstiklal Marşını Ezbere Okuma Yarışmasında ilçemizi temsil edecek öğrencimiz Elif ERGÜN Belenardıç Köyü Şehit Bekir ERTÜRK İlköğretim Okulu 2. Sınıf öğrencisi sonuçlar belli olduktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer EMER Jüri üyeleri, Okul Müdürleri, öğrenci ve Velilerini kutladı. 12 Mart 2008 günü ödül törenine beklediklerini belirtti.


İstiklal Marşı'nı ezbere okuma yarışması

İstiklal Marşı'nı ezbere okuma yarışması


2008-03-06 17:26:16
heryerdenhaber

YORUM YAP
     Adınız soyadınız : 
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...
  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
ÖMER EMER
2011-02-13 14:59:53    ip: 78.178.54.???
İLÇEMİZDEKİ ETKİNLİKLERİ EN İYİ ŞEKİLDE HABER YAPARAK ETKİNLİĞİMİZE KATILAMAYANLARA DUYURAN BASINA TEŞEKKÜR EDERİM ANASINIFI ÖĞRENCİSİNDEN 8.SINIF ÖĞRENCİLERİ NE KADAR HEPSİ İSTİKLAL MARŞIMIZI EN İYİ ŞEKİLDE EZBERE OKUDULAR HEPSİNE TEŞEKKÜR EDERİM ÖDÜL DESTEKCİSİSİ HAYIRSEVERLEREDE AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM
........................................................................................................................................................................
1


  • Rus Uçakları Suriye’de İHH’ya Ait Fırını Vurdu
  • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Taş:
  • Mustafa Denizli İlk Sınavını Geçemedi
  • Davutoğlu: “2016 Yılı Türkiye-ab İlişkilerinde Bir Dönüm Noktası Olacaktır”
  • Spor Toto Süper Lig
  • Özat: “Güzel Mücadele Ettik, Olmayınca Olmuyor”
  • Sözeri: “Süper Lig Ayarında Bir Mücadele Oldu”
  • 52’nci Uluslararası Antalya Film Festivali Başladı
  • Spor Toto Süper Lig
  • Özlem Tekin’in Acı Günü
ANKET
Türkiye'nin istikrar ve ekonomi gidişatını nasıl buluyorsunuz?
Olumlu buluyorum
Olumsuz buluyorum


KENTSELHABER