FAIL (the browser should render some flash content, not this).
KENTSELHABER
FAIL (the browser should render some flash content, not this).
İşadamı Sungur aday adayı

İşadamı Sungur aday adayı3 Kasım 2002 genel seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olan Ankara’da yaşayan Kırşehirli işadamı Bülent Sungur,  düzenlediği basın toplantısı ile 22 Temmuz’da yapılması öngörülen milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’den Kırşehir milletvekili adayı olmak için aday adaylığını açıkladı. Düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını açıklayan ve partisi tarafından aday gösterilip milletvekili seçilmesi halinde Kırşehir’le ilgili hedeflerini anlatan İşadamı Bülent Sungur, gençliğini, heyecanını ve enerjisini Kırşehir için, Kırşehir’e hizmet için harcamak istediğini vurguladı.


Ankara’da yaşayan genç bir işadamı olarak her zaman Kırşehir’in kederleri ve sevinçlerine ortak olduğunu dile getiren Sungur, “ 3 Kasım 2002 seçimlerinde yine AK Parti’den aday adayı oldum. O günkü şartlarda seçilemedim ama partim iki milletvekili çıkardı. 4,5 yıllık süreçte partimden ve Kırşehir’imden kopmadım. Kırşehir’le ilgili hayallerim var. Bu hayallerimi sizinde desteği ile hayata geçirmek istiyorum.Ankara’da yaşayan genç dinamik bir işadamı hemşehriniz olarak heyecanımı ve enerjimi Kırşehir için, Kırşehirli hemşehrilerim için kullanmak istiyorum. Bir evladınız, yeğeniniz olarak bana sahip çıkmanızı bekliyorum.” dedi.


TİCARET HAYATIMI BİTİRDİM

Kırşehir’e bağlı Tosunburnu Köyü doğumlu olan ve Ankara’da inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaları bulunan Sungur, 22 Temmuz 2007 seçimleri için aday adayı olmaya karar verdiği ve resmen açıkladığı gün itibariyle ticaret hayatını bitirdiğini bildirerek, “Ankara’da inşaat işleri ile uğraşıyorum. Ankara’ya bağlı Şerefli Koçhisar’da tuz fabrikam var. Aday adaylığımı resmen açıkladığım gün itibariyle ticaret hayatımı noktaladım. partimin aday göstermesi ve Kırşehirli hemşehrilerimin destek olması ile milletvekili seçilmem halinde ticaretin ‘T’sini kullanmayacağıma sizlerin huzurunda söz veriyorum. Bu güne kadar yüce Allah’tan bana haram para nasip etmemesini diledim. Bugüne kadar haram para yemedim, bugünden sonrada Allah’ın izniyle yemeyeceğim.” diye konuştu.


Toplantı süresince basın mensuplarıyla sıcak sohbetlere ve ikili diyaloglara giren İşadamı Bülent Sungur, “Kırşehir’de kız istemeye gidildiğinde şu sözler söylenir sevgili hemşehrilerim! “Yedik içtik, ölçüp biçtik, gelene niye geldin denilmezAllah7ın emrine hiç karşı gelinmez. Bizim buraya gelmemizin bir maksadı vardır. Bu işe ne dersiniz?” Kırşehir’den milletvekili olmaya geldim.” diyerek Kırşehir halkına seslenirken, aday adayı aday adayı olması ile ilgili olarak duygularını şöyle ifade etti:


“Ben Bülent Sungur olarak bütün dünyayı istediğim renge boyayıp bu rengi insanlara bütün sevgimle dağıtıp, kendimi sevginin bir rengi diye tanıtmalıyım. Sevgili hemşehrilerim çünkü varlığınız sevgiye en güzel kanıt. Bu topraklar tarihte Anadolu da ilk siyasi birliği kuran Hititlerin, Asurların, Perslerin , Selçukluları, Karamanlıları, Osmanlı'yı yaşatmıştır. En önemlisi de Kırşehir, Kurtuluş savaşında Anadolu bölgelere ayrılmışken “Ya istiklal Ya ölüm” parolasında Mustafa Kemal Paşa'nın yanında olmuş, yiyecek giyecek gerek para gerek asker olarak tüm gücünü Paşa'nın emrine vermiştir. Kurtuluş savaşı sonunda her aileden bir kaç şehit verilmiştir.


“Ben biliyorum ki, Kırşehir her zaman olduğu' gibi yine en doğru kararı verecek Kurtuluş Savaşında olduğu gibi yine bu ülke için canla başla ön saflarda savaşacak ve kendi öz benliğini kullanarak Ata'nın bize emanet ettiği demokrasinin sürmesini sağlayacaktır. Bir cumhuriyetin tam demokratik cumhuriyet olabilmesi için gönüllü birlikteliklerle bir arada bulunan o ülke halklarının tüm kesimlerini çoğulcu özgür iradeleri ile katılımcı olarak yönetim ve denetim süreçlerine doğrudan katıldığı demokrasiyi tüm sivil kurum, kuruluş ve kadroları ile var ettiği ve çok kimlikli çeşitli kültürlerinin bir mozaik oluşturacak şekilde bir arada yaşamasına imkan sağlayan bir devlet yapılması gerekir.

“Bu yapılanma içerisinde halkı temsil etmek için sorunları bilmek çözüm üretebilmek ve bunu mecliste dile getirmek yasal düzenlemeleri yapabilmek için diplomalı olmaya hatip olmaya gerek yok.


“Gerçi günümüzde bir tabir vardır; “Siyaseti profesyonelce yapmak sadece iyi nutuk atan insanlara yönelmedik mi bu güne kadar.”


“Millet vekili kimdir sevgili hemşehrilerim? Milletin oy verip seçtiği milletin meclisteki vekili değil midir. Bu işi amatörce yapmak yani halka anlatmak dinlemek gerekir. İşte o zaman

gerçek temsilci olunur.


“Demokrasi budur. İşte bu anlayış içerisinde halkı yaşayan ve düşünen vekillere ihtiyaç vardır. Ankara'ya göndereceğiniz yürekli vekillere ihtiyaç vardır. Parti gözetmek sizin bu ülkenin bayrağını bir yerlere taşımakta olan bu kervana sizlerin desteği ile ulaşmak birliği, beraberliği, kenetlenmeyi göstermek zamanıdır.

Bugün bize yılın iş adamı unvanı verilmiş ise biz bu adımı attık demektir. Dostlarım Cenab-ı Allah bu genç yaşımda bunları dualarınızla beraber nasip etti. Bugün yurt yarın okul sonra fabrika Allah'ın izni ile devamı da gelecektir. Ülkede okul eksikmiş temellerimiz atılınca görecekler. Kırşehir ne demekmiş dostlarım biz bizle yetiştik halka hizmet Hakk'a hizmettir. Akıtılan her damla ter dalga dalga göğe vuracaktır.”

 


2007-05-11 20:05:47
Nurettin Turunç - heryerdenhaber / Kırşehir

YORUM YAP
     Adınız soyadınız : 
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...
  Bu habere ilk yorumu yapmak ister misiniz?


  • BTSO, 2016 Yılında En Az 40 Fuar Organizasyonu Düzenlemeyi Hedefliyor
  • ‘AT’nağme - Atlar Ve Hatlar’ Sergisi, Üsküdarlı Sanatseverlerle Buluştu
  • Sımeone: 'Galatasaray Bizi Zorlayacak'
  • Galatasaray, Atletıco Madrıd Maçı Hazırlıklarını Tamamladı
  • Taffarel: 'Galibiyet İçin Geldik'
  • Üç Kuşak Öğretmenler Aynı Okulda
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Düşürülen Rus Savaş Uçağıyla İlgili Açıklama
  • Kandemir’den Dostluk Çağrısı
  • Türkmen Kadınları Da Silahlandı
  • Ulaştırma Bakanlığında Devir Teslim Töreni
ANKET
Türkiye'nin istikrar ve ekonomi gidişatını nasıl buluyorsunuz?
Olumlu buluyorum
Olumsuz buluyorum


KENTSELHABER